Главная
Виставка о славетних німцях промисловцях Харківщини у Євангелічно-лютеранській громаді

Виставка о славетних німцях промисловцях Харківщини у Євангелічно-лютеранській громаді

21 березня у Євангелічно-лютеранській громаді Святого Вознесіння м.Харків (НЄЛЦУ) відбулася презентація виставки о славетних німцях які зробили величезний внесок у розвиток промисловості Харківщини.
Виставка складається з 11 стендів, на яких представлена інформація десяти найбільш відомих німців, які залишили величезний слід у розвитку промисловості Слобожанщини. Значення німців в історії Харкова важко переоцінити. Не будучи найбільшим етнічною меншиною в місті, німці збагатили Харків, схід і південь нинішньої України від повсякденних побутових дрібниць до галузей різних наук. Німці внесли величезну роль в розвиток освіти, астрономії, медицини, фармації, промисловості, сільського господарства і різних ремесел.
Розвитку Харкова в якості торгово-промислового центру сприяло його вигідне розташування на перетині торгових шляхів, будівництво найбільшого залізничного вузла та розвитку промисловості на південному сході України. Харківські німці-купці і промисловці не тільки успішно вели підприємницьку діяльність, а й охоче жертвували на благодійні цілі. У 1823 році харківські німці об’єдінались в лютеранську громаду, заснували комітет для надання допомоги нужденним членам громади, в 1884 році перетворено в Німецьке благодійне товариство, на чолі якого були Вільгельм Статс, Максиміліан Гельферих, Генріх Бюруа, Август Грундлер, Фрідріх Кох.
За адресою вул. Рибалко 12 А, ви можете ознайомитись з матеріалами виставки.
previous arrow
next arrow
Slider