Главная
Виставка о славетних німцях Харківщини

Виставка о славетних німцях Харківщини

У грудні 2020 року у бальному залі готелю «Харків-палац» відбулася презентація виставки о славетних німцях які зробили величезний внесок у розвиток промисловості Харківщини. Презентація відбулась перед 3-ї міжнародної конференції «Особливості місцевого самоврядування та дипломатичних представництв: економічний аспект».

Вашій увазі, хочемо представити усі стенди у електронному варіанті.

Виставка складається з 11 стендів, на яких представлена інформація десяти найбільш відомих німців, які залишили величезний слід у розвитку промисловості Слобожанщини.  Значення німців в історії Харкова важко переоцінити. Не будучи найбільшим етнічною меншиною в місті, німці збагатили Харків, схід і південь нинішньої України від повсякденних побутових дрібниць до галузей різних наук. Німці внесли величезну роль в розвиток освіти, астрономії, медицини, фармації, промисловості, сільського господарства і різних ремесел.

Розвитку Харкова в якості торгово-промислового центру сприяло його вигідне розташування на перетині торгових шляхів, будівництво найбільшого залізничного вузла та розвитку промисловості на південному сході України. Харківські німці-купці і промисловці не тільки успішно вели підприємницьку діяльність, а й охоче жертвували на благодійні цілі. У 1823 році харківські німці об’єдінались в лютеранську громаду, заснували комітет для надання допомоги нужденним членам громади, в 1884 році перетворено в Німецьке благодійне товариство, на чолі якого були Вільгельм Статс, Максиміліан Гельферих, Генріх Бюруа, Август Грундлер, Фрідріх Кох.

Планується проведення її демонстрації також в Євангелічно-лютеранська громада Святого Вознесіння м.Харків (НЄЛЦУ)(Вул Рибалко, 12 А).
previous arrow
next arrow
Slider