Главная
Volkstrauertag, День народної скорботи

Volkstrauertag, День народної скорботи

previous arrow
next arrow
Slider

Голова Харківська обласна рада Сергій Чернов разом із Генеральним Консулом Генеральне консульство Німеччини в Донецьку Вольфгангом Мьоссінгером, а також з членами ГО Харківське обласне товариство німців «Відергебурт»/ Wiedergeburt Charkiw на чолі з Андрей Фукс (Andrey Fux) поклали вінки до меморіалу жертвам війни на німецькому військовому кладовищі.

18 листопада в Німеччині відзначається Всенародний день скорботи або День народної жалоби Volkstrauertag. У цей день німці поминають жертв воєн і державного насильства. У Бундестазі Президент Німеччини виголошує промову в присутності членів уряду та іноземних дипломатів. А по всій країні проходять церковні служби та церемонії покладання квітів до меморіалів.

Генеральний Консул Федеративної Республіки Німеччина Вольфганг Мьоссінгер під час промови наголосив на важливості Всенародного дня скорботи: «Цей день нагадує нам про те, що під удар ставляться людські життя, коли не вдається домогтися примирення і згоди».

Цей пам’ятний день зародився в 1919 році, коли від Народного союзу Німеччини з догляду за військовими похованнями надійшла пропозиція відзначати день пам’яті полеглих у Першій світовій війні.

Вперше його офіційно відзначили в 1922 році в Рейхстазі, а з 1926 року його стали відзначати повсюдно у другу неділю Великого посту. Коли в 1934 році до влади прийшли нацисти, цей меморіальний день був перейменований в День пам’яті героїв. З 1939 по 1945 рік його відзначали 16 березня.

У 1948 році його почали відзначати як Всенародний день скорботи в пам’ять про жертв обох світових воєн – Першої та Другої. Сучасна дата була встановлена в 1952 році, такий день був обраний тому, що за традицією в цей час слід думати про час, смерті і вічності. Сам меморіальний день присвячений тепер жертвам не тільки воєн, але і державного насильства.